V Indonézskej kultúre nič nevyjde nazmar. A tak v 19.storočí vznikla tajomná Kopi luwak. Z čistej túžby kolonizovaných indonézskych zberačov prahnúcich po dúškoch kávy, ktorú mali zakázanú zbierať. Dnes je dielo dokonané a situácia sa zrkadlí – svet prahne po káve, ktorú kedysi zberači potajomky a potupne zbierali. Z trusu zvierat.

Na slávu všetkých cibetiek!

Názov Kopi luwak rezonuje záhadným elektrizujúcim nábojom, jeho význam je však čisto pragmatický. Kopi (káva) a luwak (cibetka) je označenie pre špecificky získavaný druh kávy, na ktorej si pochutnávame už aj u v našich končinách. Pokiaľ chcete záruku, že ide o prírodne spracovanú kávu, v tomto prípade je to bio nad bio!

káva z cibetiek
Indonézsky prírodný poklad Kopi luwak

Predstavujeme vám cibetku palmovú alias ovíjača škvrnitého

Cibetka je mäsožravec, prirovnávaný k mačke alebo kune, ktorý žije prevažne v oblastiach Ázie a v častiach Afriky. Aby sme boli presní, odborný názov je ovíjač škvrnitý.  Napriek tomu jej chutia kávové zrná, vlastne len ich šupka, ktoré dokáže zjesť v celku.

ovíjač škvrnitý
Pre cibetky sú kávové zrná lahodnou pochúťkou

Skonzumované kávové zrná prejdú tráviacim traktom zvieraťa a v žalúdku nastane proces fermentácie. Prečo je taký dôležitý? Ide o metabolický proces kvasenia tráviacimi baktériami, ktoré zapríčinia zrážanie bielkovín. Tento spôsob je ku kávovému zrnu omnoho šetrnejší. Výsledkom je zachovanie kvality kávového zrna, zvýšenie jeho olejnatosti a vysoko osobitá jemná chuť pozbavená horkosti a nezabudnuteľná aróma.

Indonézske mystérium z hôr

Prirodzenou skrýšou týchto malých požieračov kávových zŕn je práve krovinatý porast. Keďže cibetka potrebuje na vylučovanie zrniek kávy určitý čas, približne jeden a pol dňa, zberači to nemajú až také jednoduché. Vylúčené zrnká musia hľadať v horských oblastiach a tiež nie sú na každom rohu. Podstatné však je, že musí byť zachovaná vzácna hodnota zŕn, preto sa musí trus zbierať čerstvý. Po vypátraní tohto ,,pokladu“ ho zberači dôsledne čistia v bystrinách a sušia na horskom slnku.

trus z cibetiek
Delikatesa priamo z trusu cibetiek

Následne prebieha pražiaci proces, podobne ako pri spracovaní klasickej kávy, avšak oveľa jemnejším spôsobom. Pražením sa odstránia všetky potenciálne baktérie, ktoré zrná po vylúčení z tela cibetky obsahujú.

Cibetky sa len tak ľahko strojom na peniaze nestanú

Cibetková káva zaznamenala obrovský ohlas vo svete kávových fajnšmekrov, ale aj biznisu. Vzhľadom na to, že jeden kilogram tejto kávy sa pohybuje v rozpätí približne 500 euro, je samozrejmé, že ľudia v jej predaji vidia prísľub obrovského balíku peňazí. Lákadlom je aj fakt, že sa jej ročne vyrobí len okolo 700 kilogramov. Kto by nechcel byť jedným z mála dodávateľov tak prominentného tovaru?

nehumanny chov cibetiek
Nehumánny chov cibetiek v zajatí biznis neprinesie!

O chov cibetiek len na kávu sa už pokúsili viacerí špekulanti. Výsledkom však bolo, že cibetky umiestnili do zajatia a kŕmili ich len kávovými zrnami, čo zvieratká tvrdohlavo odmietali. Nemôžeme sa čudovať. Cibetky sú síce mäsožraví labužníci, ale vyberajú si len tie najlepšie kávové zrná z najlepších na doplnenie svojho jedálnička. Práve táto selekcia zŕn je pri chove cibetiek v zajatí potlačená. Zvieratká sú kŕmené len zrnami a prestávajú si vyberať tie najkvalitnejšie, ktoré by zjedli. Tým, že nemajú iný druh potravy, ktorý by sa miešal s vylúčenými kávovými zrnami, stráca sa aj typická aromatickosť pravej divokej cibetkovej kávy.

Keď cibetka nechce jesť kávové zrná, nakŕmime nimi iné zviera

To však nie je také jednoduché. O podobné pokusy na získanie fermentovaných kávových zŕn sa ľudia pokúšali so slonmi, makakmi či vtákmi. Z tohto tria ešte ako tak víťazne vyšli vtáky, konkrétne Guan tmavonohý. Výsledkom je káva menom Jacu coffee. Makaky sa v tomto smere príliš neosvedčili. Nimi spracované kávové zrná sa zbierajú o niečo hygienickejšie, pretože opica ich nestrávi, ale vypľúva, avšak na tie cibetkové sa nechytajú. Vo výsledku, milí kávičkári, voláme na slávu všetkých cibetiek a velebíme ich vyberaný vkus v stravovaní!

Sme aj na sociálnych sieťach

Ak sa vám článok páčil, nezabudnite ho zdieľať