Patríte medzi ľudí, ktorí sa považujú za znalcov kvalitnej kávy? Potrpíte si na jej prípravu? Užívate si kvalitné espresso vo vychytených kaviarňach? Napriek tomu však prídete domov a zalejete si rádovú instantnú kávu, pretože nemáte luxusný kávovar a roky praxe obratného baristu? Nezúfajte, máme pre vás riešenie!

Buďte majstri baristi!

Najjednoduchším spôsobom prípravy domácej šálky kávy sú novodobé kávovary. Nie je to síce klasické pravé espresso, ale na začiatok u nás dobré.

  • Kapsulové kávovary – kávovary modernej doby, tzn. rýchle, jednoduché, bez námahy. Všetku prácu urobia sami, čistenie je vďaka samostatne baleným kapsliam nenáročné. Tieto kávovary nepretláčajú kávu, ale prekvapkávajú, taktiež aj dávka pomletej kávy a tlak v prístroji je odlišný. Vyberiete si z mnohých príchutí či druhov kávy, už len ochutnávať a nájsť si tú svoju.
  • Kávovar na pody – pod je špeciálne balená presná dávka pomletej kávy obalená vo filtračnom papieri. Stačí len vsunúť do kávovaru a máte svoje espresso. Kiež by bolo viac vecí takých jednoduchých!
  • Domáce poloautomatické a automatické kávovary – s pákou alebo bez, prípadne plne automatické. Niektoré majú vlastný mlynček na kávu a okrem espressa vedia samé pripraviť cappuccino či caffe latte. Inšpirovať sa môžete napríklad lákavou Štúrbaks ponukou.
príprava kavy na automatickom kávovare
Profesionálny automatický kávovar s výhodným Štúrbaks programom

Dobrá káva na dobré ráno

Najrozšírenejším spôsobom domácej prípravy raňajkovej kávy je filtrovaná káva. Určite ju poznáte z každého bistra či kaviarne v amerických filmoch, kde ešte len vojdete do podniku už k vám príde usmiata čašníčka s veľkým džbánom tmavého pokladu. Prečo sa stala taká populárna? Najmä preto, že prefiltrovaním vyrobíme rýchlo veľké množstvo kávy. Horúca voda je dávkovaná strojom a preteká cez kávu nasypanú vo filtri. Káva sa však úplne nevylúhuje a dostáva jemnejší nádych.

Coffee driper (V60) je spôsob filtrovanej kávy prenesený do porcelánového hrnčeka. Obsahuje drážky a otvor, cez ktorý preteká káva. Niektoré obsahujú aj špeciálne ventily na lúhovanie kávy.

Pressujte s nami!

Omrzeli vás kapsule, kávovary a raňajkovú kávu máte už za sebou? Vyskúšajte kanvičky!

Kanvičkovanie alebo Moka express

Príprava chutnej a silnej kávy u vás doma nemôže byť jednoduchšia ako s pomocou hliníkovej moka kanvičky. Svetlo sveta uzrela v roku 1933 a odvtedy sa okrem výbornej pomôcky na prípravu kávy, stala aj módnym doplnkom našich domácností. Nájdete ju v rozmanitých veľkostiach, tvaroch aj dizajnových prevedeniach. Skladá sa z nádobky na vodu, sitka a vrchnej časti kanvičky. Stačí naplniť kávou, postaviť na sporák a môžete servírovať!

moka kanvička
Štýlová moka kanvička

French Press

French press predstavuje kanvičku s filtrom a piestom, ktorá premení hrubo namletú kávu na voňavý nápoj. Odporúča sa zalievanie horúcou, nie vriacou, vodou a lúhovanie 3-4 minúty. Tým predídeme uvoľňovaniu škodlivých látok do pripravenej kávy. Piest v kanvičke nám pomôže zbaviť sa usadenín po vylúhovaní kávy.

french press na kávu
Elegantne jednoduchý french press

Aeropress

Jeden z najnovších trendov prípravy kávy je práve aeropress. Takto pripravená káva sa dlho neextrahuje, teda nemá ani príliš veľké množstvo kofeínu. Nádoba na aeropress je z plastu, ľahko prenositeľná a nerozbitná, čo je vhodné aj pre kávičkárov cestovateľov. Kávu pripravíte tak, že na sitko umiestnite filter, ktorý pripevníme na koniec valcovitej aeropress nádoby. Do valca nasypeme kávu, postavíme ho nad šálku, zalejeme horúcou vodou a jemne stláčame piest smerom dolu.

chemex na kávu
Špecificky príťažlivý chemex

Pokiaľ si potrpíte na prípravu kávy s použitím filtra, vyskúšajte chemex. Ide o nádobu pripomínajúcu laboratórnu banku, možno práve preto, že jej autorom je vynálezca P. J. Schlumbhom. Jedinou nevýhodou môže byť to, že filter môže ovplyvniť výslednú chuť kávy, ktorú naň nasypeme. Po zaliatí horúcou vodou, a po vylúhovaní, káva prekvapká do spodnej časti nádoby.

Buďte špeciálni, buďte Džezva!

Zžite sa s pitím kávy tak, ako ju doteraz vychutnávajú v krajinách Orientu. Džezva je ideálny nástroj na prípravu klasickej tureckej kávy prapôvodným spôsobom. Potrebujete veľmi jemne pomletú kávu, najlepšie zmiešanú Arabiku s Robustou. Robusta zabezpečí, aby sa vám výsledná káva podarila s lepšou penou. Kávu v džezve zaliatu horúcou vodou pomaly varíme, až kým nezačne kypieť.

džezva na kávu
Pripravte si kávu jedným z najstarších spôsobov - pomocou džezvy

Pôvodne sa vkladala do horúceho piesku, kde sa postupne ohrievala. V dnešnej dobe postačí aj ohrievanie nad varičom. 😊 Trikrát necháme kávu skypieť až po okraj džezvy a na chvíľu odstavíme od zdroja tepla. Po maximálne 6 minútach ju nalejeme do predhriatych šálok. Estetickú bodku vám pri podávaní kávy pomôže umocniť samotný dizajn džezvy zaváňajúci exotikou a prísľubom lahodnosti.

Investujte do pôžitku

Pokiaľ sa chcete vydať na dráhu domáceho skoro profesionálneho baristu, ktorý chce investovať do svojej lahodnej vášne trochu viac peňazí, môžete vyskúšať ručný pákový stroj. Ide o predchodcu novodobých kávovarov, kedy sa tlak potrebný na prípravu espressa vytváral ručne – pákou. Bežne sa už veľmi nepoužívajú, cena je trochu nadsadená, ale dizajnovo sú veľmi inšpiratívne a vhodné skôr pre zberateľov alebo fajnšmekrov. Staňte sa majstrom v príprave klasického mocného espressa!

pákový espresso stroj
Ručný pákový espresso stroj pre fajnšmekrov

Káva v pohybe

Ste často na cestách a nie vždy máte možnosť alebo čas zastaviť sa na svoju dávku kávy? Nebudeme vám kázať o tom, že toto životné tempo je šialené a neprospieva. Ponúkame vám záchranné koleso – hand espresso! Ide o rýchlu náhradu vášho espressa z kávovaru, kdekoľvek a kedykoľvek potrebujete. Najprv musíte ručnou pumpičkou natlakovať kávovar, vložiť kávu, zavrieť viečko, otočiť dolu hlavou a stlačiť tlačidlo, Tadáááá, nech vám chutí! A spomaľte. 😉

Kvalitne pripravená káva je niekedy všetko, čo potrebujete
Kvalitne pripravená káva je niekedy všetko, čo potrebujete

Možností je neúrekom. Tak čo, na akú kávu nás nalákate domov práve vy?

Sme aj na sociálnych sieťach

Ak sa vám článok páčil, nezabudnite ho zdieľať