Už samotný názov espresso predstavuje niečo rýchle, expresné. Kávičkári by ho mali po servírovaní vypiť čo najrýchlejšie, aby nestratilo svoju pravú chuť. Presne taká by mala byť aj jeho príprava – expresná. Tento druh nápoja je alfou a omegou pre prípravu ostatných druhov káv.

Povedzme si, čo robí espresso espressom

Espresso predstavuje hustú emulziu olejov a tukov pripravovanú na presso strojoch. Má presne stanovené parametre, ktoré definoval Národný inštitút kávy v Taliansku. Pripravuje sa približne zo 7 gramov mletej kávy, 25 – 30 ml vody, pri teplote 90°C. Kávovar je natlakovaný na 9 barov a káva by mala vytekať 25 – 30 sekúnd. Z týchto parametrov nám vyplýva, že šálka pravého espressa nie je naplnená do plna. Mnohí si však myslia, že takáto mini káva je piccolo. Omyl!

ako pripravit espresso
Espresso - čerstvo pripravená tmavá pochúťka pre chuťové kanáliky. Kto by odolal?

Ako spoznáte, že práve vaše espresso je to pravé?

Všetky dnešné kávovary majú základnú funkciu na prípravu tohto druhu kávy. Všímajte si základné fakty, ktoré vám prezradia či je espresso pripravené naozaj správne:

  • Chuť – v zásade je veľmi individuálna, avšak primárne telo espressa tvorí vyrovnanosť sladkosti, kyslosti a horkosti
  • Pena – mala by byť niekoľko milimetrová, hladká, tmavá, čokoládová, prípadne oriešková, po zamiešaní lyžičkou by sa mala vrátiť do pôvodného stavu
  • Vôňa – závisí od druhu kávy, z ktorej je espresso pripravované, ale vo všeobecnosti by ste mali cítiť arómu karamelu, čokolády, orieškov, prípadne ovocia

Prečo chutí espresso všade inak?

Základom je samozrejme druh kávy, z ktorej espresso pripravujete. Okrem toho záleží aj na spôsobe prípravy, nastavenia kávovaru a podobne. Ale čo v prípade, keď je káva rovnaká, kávovar nastavený rovnako, len váš nápoj chutí zakaždým inak?

5 tipov na správne intenzívne espresso

1. Dávkujte kávu do páky kávovaru precízne

Podľa talianskych parametrov predstavuje jedna dávka kávy 7 gramov. Pri menšej dávke, pretečie káva veľmi rýchlo a je vodová. Naopak, pokiaľ nasypete kávy viac, môže sa vám espresso prepáliť alebo vôbec nepretečie.

tamper na kávu
Tamper je neoddeliteľnou súčasťou prípravy kvalitného espressa

2. Uhlaďte nasypanú kávu

Používa sa na to tamper (presovač), ktorým zatlačíte kávu v páke dorovna a zabezpečíte, aby z dvojpákového kávovaru vytekala rovnomerne.

3. Čistota kávovaru, pol života chutného espressa

Otierajte hrany páky, pred nasadením do kávovaru. Nebude sa vám tak veľmi zanášať tesnenie a kávovar vám za to poďakuje. Takisto preplachujte hlavu kávovaru vodou predtým, ako začnete pripravovať novú šálku kávy.

4. Okamžite lúhujte po nasadení páky naplnenej kávou. Predídete prepáleniu kávy

a strate čerstvosti.

5. Nastavte mlynček na kávu správne

Zapnite kávovar a počítajme spolu 20-30 sekúnd. Presne za túto dobu by malo espresso začať vytekať do šálky. Pokiaľ je čas iný, mali by ste skontrolovať nastavenie mlynčeka na kávu, prípadne kávu samotnú, ktorú na prípravu používate. Príliš hrubo namletá káva vytečie veľmi rýchlo a príliš jemná káva pomaly.

Na šálke záleží

Biela, farebná, veľká, malá, s logom, čistá, priesvitná, štýlová, obľúbená, obitá. Každý máme tú svoju výnimočnú šálku kávy. Stáva sa aj vám, že ste mrzutí, keď niekto používa práve vašu šálku a musíte si pripraviť kávu do inej? Ale dokáže tá vaša obľúbenkyňa pomôcť espressu, aby bolo čo najlahodnejšie?

šalky na espresso
A čo vaša obľúbená šálka kávy?

Krútite hlavou, čo to má znamenať? Šálka má v sebe tú moc, že dokáže ovplyvniť chuť aj arómu kávy! S vôňou je to podobne ako u vín. Červené víno sa nalieva do objemnejšieho a viac otvoreného pohára, aby mohlo dýchať. V prípade kávy platí, čím je šálka viac uzavretá, oblá, tým je jej vôňa intenzívnejšia a menej vyprcháva.

Veľkú úlohu má aj teplota šálky. Môžeme ju zvýšiť nahrievaním šálok, čím umožníme telu espressa výrazne vyniknúť. Túto vymoženosť má už väčšina kávovarov. Hrubšie šálky udržia teplotu dlhšie, rovnako aj porcelánové.

Otestujte vaše espresso!

Začnite si všímať, aké espresso pijete, či už si ho pripravujete doma na vlastnom kávovare alebo chodíte do vašej obľúbenej kaviarne. Vnímajte, pozorujte, chutnajte, učte sa. Držíme vám palce!

Sme aj na sociálnych sieťach

Ak sa vám článok páčil, nezabudnite ho zdieľať