Na počiatku bolo slovo. A slovo bolo u Boha. A ten stvoril nebo, zem, vodu i súš, rastliny, zvieratá a človeka. Keď si dostatočne oddýchol, prišiel na to, že mu stále ešte niečo chýba. Pôžitok, niečo inšpiratívne, povzbudivé a lahodné.  Na ôsmy deň stvoril kávu. 

Od zrodu čierneho zlata ...

Prapôvodný príbeh kávovníka začína v Etiópii, kde požívanie neznámych plodov zbavovalo únavy dobytok aj miestnych ľudí. Ľudia časom prišli na to, že bobule hodením do ohňa zuhoľnatejú, dajú sa pomlieť, ich chuť sa mnohonásobne zlepší a účinok znásobí. Na svetlo sveta prišli kávové zrná!

... cez jej putovanie svetom...

Po odhalení skrytých zázrakov kávových zŕn mohli v Jemene vzniknúť prvé kaviarne. Postupne začala byť oblasť Orientu známa práve vďaka kávovému zlatu. Omamný nápoj (kahve) sa stal drahocenným artiklom. Znamenalo to zákaz vývozu. Trestanie kávovníkových zlodejov. Ľudia začali po káve doslova prahnúť. Stala sa lákadlom už vtedajšej doby.

Precízne pražené kávové zrná

Nakoniec sa však podarilo prísne strážený poklad prepašovať na Jávu. Tak začalo pestovanie kávy vo vtedajších kolóniách vo Francúzskej Guyane, Afrike či Brazílii. V dnešnej dobe sa väčšina kávy vyprodukuje v Strednej a Južnej Amerike a zvyšok v Afrike, prípadne v Ázii. 

... až k diabolskej rozkoši z pitia

Boh stvoril kávu a diabol jej dal podmanivosť. Opojnú chuť. Typickú vôňu. Zamatovú farbu. A potom už len sledoval, čo všetko sú ľudia ochotní kvôli nej urobiť. Káva počas svojej cesty prechádzala obdobiami slávy striedajúcimi sa so zatracovaním.

  • V 17. storočí sa cirkevné aj svetské mocnosti začali báť, že káva nahradí vtedajšie legendárne víno. Označili ju za diablovo dielo. Pápeža si však získala natoľko, že sa rozhodol ju pokrstiť.
  • V Londýne vyhlásili petíciu proti káve, ktorá vraj spôsobuje mužskú neplodnosť. Túto teóriu skonšpirovali ženy, ktorým sa nepáčilo, že ich muži si ju vychutnávajú čím ďalej, tým viac.

Počiatočný skepticizmus ľudí voči káve bol však rýchlo prekonaný. Božský nápoj ich fascinoval. Presvedčil ich, že vie byť povzbudením a radosťou duše. Odvtedy sa ku káve snažili dostať všetkými možnými spôsobmi.

  • ­Ľudia pri pašovaní kávy neváhali použiť rakvu s tvrdením, že v nej prevážajú telo nakazené malomocenstvom. Nikto rakvu neotváral a kávu bez problémov dostali za hranice.

Kávou požehnaná Európa

Od 17. storočia si už aj Európania vychutnávali tento vzácny mok, a to práve v Benátkach. Zo začiatku bol drahou výsadou vyšších kruhov. Postupne sa, vďaka bohu, stala dostupnou aj ostatným.

V Nemecku časom povýšili pitie kávy na pravý zážitok. Začala sa dochucovať mliekom, šľahačkou a podávať so zákuskami. Stala sa rituálom a umením nielen vo Francúzsku, Taliansku, ale aj na ostrovoch.

V týchto končinách sa vďaka káve stal aj jeden z objavov modernej doby. Študenti z Cambridgu zachytili na kameru prípravu kávy počas prednášky. V priamom prenose sledovali zábery zo vzdialenej kuchyne, kde nechali zapnutý kávovar. A hľa, na svet prišla web kamera!

ŠTÚRBAKS s dušou Talianky

Naše srdce vo Vašej šálke lahodnej Štúrbaks kávy

Káva si od svojich počiatkov prešla pomerne dlhú cestu. Na náš kontinent zavítala najskôr práve do Talianska. V tejto oblasti sa stalo pitie kávy takmer národným zvykom. Mnoho malých útulných kaviarničiek v úzkych uličkách dýchajúcich talianskou eleganciou. Okrem slnka je určite aj káva zdrojom neutíchajúceho temperamentu tamojších ľudí.

A presne taká je ŠTÚRBAKS káva. Klasicky pražená. Inšpiratívna. Pohodová. Plná života. Je požehnaním pre telo aj zmysly. Práve pražením tradičnou metódou si uchováva svoju nasladlú chuť a je vhodná na prípravu klasického talianskeho espressa.

Tu a teraz pri káve

Ľudia odjakživa inklinovali k splynutiu s prítomnosťou. Od počiatku sveta. Káva nám tento pocit dáva. Nabudí zmysly. Rozlieva energiu do celého tela. Vďaka nej vnímame, že sme tu. Uvedomujeme si krásu sveta v nás aj všade navôkol. Pripomína nám, že sme živí. Tento pocit Vám chceme prinášať práve ŠTÚRBAKS kávou. Prežime ho spolu.

Sme aj na sociálnych sieťach

Ak sa vám článok páčil, nezabudnite ho zdieľať