Trh 21.storočia je preplnený spoločnosťami zaoberajúcimi sa asi naozaj všetkým. Každá sa chce odlíšiť od konkurencie, byť v niečom úplne iná, zapamätateľnejšia ako všetky ostatné. Mnoho z nich pri snahe byť originálnymi skĺzne do prekombinovateľnosti a celkový dojem je zmätočne umelý až bizarný. Čo tak zamerať sa na niečo, čo je súčasťou každodenného života obrovského množstva ľudí? 

Skúste vsadiť na dobrú kávu!

Predstavte si ten pocit, ktorý zažívate len s čerstvo uvarenou kávou. Voňavou. Chutnou. Povzbudivou. Spokojnosť? Nabudenie a elán? Prečo tieto pocity neumocniť aj v práci? Šťastný a výkonný zamestnanec, šťastná a výkonná spoločnosť. Firmy poskytujú rozmanité škály benefitov, aby naplnili očakávania svojich ľudí, správne ich motivovali a ocenili, že práve VY ste súčasťou ich tímu. Káva by mala byť alfou a omegou základnej výbavy pracovného prostredia. Ale naozaj je vyberaná dôkladne?

Povedz mi, akú kávu piješ, ja ti poviem, kto si

Kávičkári. Nekávičkári. Pôžitkári aj tí menej nároční. Zamestnanci sú rôzni. A nie je káva, ako káva. Povedzme si úprimne, veľa spoločností, v ktorých je káva na pracovisku jednou zo zamestnaneckých výhod, sa jej výberu dostatočne nevenujú. Áno, my zamestnanci sa riadime heslom ,,Darovanému koňovi na zuby nepozeraj!“, ale svetlé výnimky vždy zlepšia deň a chutná káva dvojnásobne. Neviete, ako na to? Skúste sa obrátiť na odborníka v oblasti kávy pre firmy.

Nie je to žiadna veda. Len kvalitná káva. Talianska aróma. A spoľahlivý kávovar. V dnešnej dobe aj s možnosťami otestovania priamo na vašej prevádzke a s pravidelným servisom. Vyskúšaš, uvidíš. Alebo ochutnáš a už nebudeš chcieť pracovať inde.

V každej skupine ľudí sa nájdu jedinci s nie príliš vrelým vzťahom k technike, elektronike a už vôbec nie k spotrebičom modernej doby. Sú prípady, ktoré sa potrebujú s prístrojmi najprv zoznámiť, odsledovať si, čo, kde, ako sa to má a nemá. Ste jedným z nich? Stalo sa Vám, že ste v predchádzajúcom zamestnaní boli otrokom instantnej zalievanej kávy, pretože obsluha tamojšieho kávovaru vám pripadala ako riadenie vesmírnej lode? A potom ste prišli do zamestnania, kde ste sa pozreli na kávovar, stlačili tlačidlo a mali ste kávu lepšiu ako z kaviarne oproti? A je to tu! Zrazu ste si uvedomili ten rozdiel. Načo letieť ráno po ceste do práce na coffee-to-go na treťom rohu, keď si ju môžete urobiť v office rýchlejšie, ako sa vám stihne zapnúť počítač?

Za každou šálkou kávy je aspoň malý pracovný úspech

Pozrime sa na to z druhej strany. Ako zamestnávateľ ste sa rozhodli investovať do kvalitnej kávy a spoľahlivého, jednoducho ovládateľného a profesionálneho kávovaru. Vaši zamestnanci to oceňujú. Spokojne si vychutnávajú kapučína, presá, pikolá, podaktorí stále turkov. A čo ľudia zvonka?

Reprezentatívne priestory, kvalifikovaní pracovníci, služby na vysokej a maximálne odbornej úrovni. Pracovné rokovanie v profesionálnom zápale je v plnom prúde. Do toho vám akurát nesú kávu z recepcie. Napijete sa a… Takú zlú kávu ste už veľmi dlho nemali! Áno, aj takáto ,,banalita“ sa vám po návšteve tak špičkovej firmy vpije do podvedomia.

Sú spoločnosti, kam klienti radi chodia na pracovné stretnutia. Uprednostnia priestory firmy pred reštauráciou či kaviarňou. Vŕtalo vám niekedy v hlave, prečo? Pretože im chutí ich káva! Ocenia súkromie neverejných priestorov a kvalitnú voňavú kávu. A verte tomu, že sa o nej minimálne raz niekomu zmienia. 😊

Kávičkujem, kávičkuješ, kávičkujme aneb káva zbližuje

Neviem, ako je to u vás, ale práve kuchynka s kávovarom je miestom, kde sa vyrieši mnoho pracovných (a veruže aj niekoľko súkromných) problémov a nejasností.

Ste v pracovnom kolektíve nový? Jeden z najlepších spôsobov, akým sa začleniť je spoločné espresso s kolegami. Nemáte svoj deň? Ranná dišputa s kolegyňou pri káve vám ho možno zlepší. Stretnutie s dodávateľom? Ponúknite ho cappuccinom s bohatou penou. Rád sa k vám vráti.

Kvalitnú kávu netreba podceňovať

Má schopnosť priaznivo prispieť svojou trochou aj vo sférach firemného biznisu. Či už toho, na ktorom sa podieľajú interní zamestnanci alebo externí klienti. Tak čo, ešte stále idete zásobovať vašu spoločnosť prvou kávou, ktorá vám príde pod ruku? Alebo to skúsite s nami?

Sme aj na sociálnych sieťach

Ak sa vám článok páčil, nezabudnite ho zdieľať